Dodaj nieruchomość do 100 portali nieruchomości

Piękne duże mieszkanie Poniatowskiego 29

447000 zł 4298 zł / m2
Skontaktuj się
z właścicielem
500
Oferta nr: 10208
Wyślij ogłoszenie na e-maila
Lokalizacja
Województwo
śląskie
Powiat
Gliwice
Miasto / Gmina
Gliwice
Kod pocztowy
44-100
Dzielnica / Wieś
-
Ulica
Poniatowskiego 29
Budynek
Rynek
Wtórny
Piętro
2
Liczba pięter
5
Rodzaj budynku
Kamienica
Rok budowy budynku
-
Informacje
Okolica
zabudowa niska, bazarek, centrum handlowe, przedszkole, plac zabaw, szkoła podstawowa
Wysokość czynszu
460 zł
Mieszkanie
Liczba pokoi
4
Powierzchnia użytkowa
104 m2
Stan mieszkania
do odświeżenia
Okna
nowe PCV
Instalacje
wymienione
Ogrzewanie
własne gazowe
Media
prąd, woda, ciepła woda własna, gaz, internet, TV kablowa
Pomieszczenia dodatkowe
piwnica, garaż, miejsce parkingowe
Opis
Oferuję do sprzedania piękne, duże mieszkanie w Gliwicach przy ul. Poniatowskiego 29. Niewątpliwym walorem tej nieruchomości jest stan techniczny oraz bardzo ciekawy układ pomieszczeń. Centralną część mieszkania stanowi duża przestrzeń, na którą składa się kuchnia z jadalnią z jednej strony oraz kącik telewizyjny/multimedialny z drugiej. Przestrzeń ta została oddzielona dwoma łazienkami, które są zlokalizowane tak, że można je obejść dookoła. Taki układ pomieszczeń stwarza doskonały “plac zabaw” dla najmłodszych oraz poczucie przestrzeni, która daje ogromne możliwości aranżacji, dobierając odpowiednie grafiki czy obrazy.

Lokalizacja to ostatnia linia zabudowy mieszkaniowej przed gliwickim Parkiem Kultury i Wypoczynku, gdzie zyskujemy dostęp do zieleni i kilku placów zabaw. Od strony ulicy Poniatowskiego jest duży skwer z dostateczną ilością miejsc parkingowych, a ruch na samej ulicy nie jest uciążliwy. W sąsiedztwie - około 150 metrów - jest przedszkole i szkoła podstawowa.

Nieruchomość jest w dobrym stanie technicznym, po generalnym remoncie przeprowadzonym około 2005 roku przez poprzedniego właściciela. Wszystkie instalacje - wodna, elektryczna, gazowa - są sprawne, nie wymagają wymiany. Ogrzewanie i ciepła woda użytkowa zapewniane są przez piec gazowy kondensacyjny Vaillant, który został wymieniony około 5 lat temu. W największym pomieszczeniu zainstalowana jest klimatyzacja 5kW, która zapewnia komfort dla całego mieszkania. Internet i telewizje dostarcza UPC, jest również instalacja alarmowa antynapadowa zapewniana przez firmę Solid (opłata miesięczna około 50 zł za mieszkanie + 50 zł garaż).

Na nieruchomość składają się pomieszczenia:
- pokoje 26,6 i 12,4 m2 w amfiladzie, a mniejszy pokój z garderobą 4,3 m2
- pokój 17 m2
- łazienki 4,3 i 3,7 m2
- kuchnia 8,8 m2 i przedpokój 28,3 m2 połączone, tworząc dodatkowo “salę telewizyjną”.
W księdze wieczystej jest nieco zaniżony metraż, rzeczywista powierzchnia pochodząca z inwentaryzacji to około 105,5 m2.
Do lokalu przynależy piwnica o powierzchni ok. 17 m2.
Numer księgi wieczystej: GL1G / 00026543 / 3.

W kamienicy prowadzone są systematycznie remonty - niedawno została ocieplona i odnowiona elewacja od strony podwórza. Zarządcą jest firma Majordomus. Miesięczne opłaty w chwili obecnej to ok. 470 zł.

Istnieje możliwość zakupu garażu w podwórzu nieruchomości z instalacją alarmową i bramą na pilota w cenie 40 tys. zł, jest to odrębna KW.

Podsumowując - jest to nieruchomość godna polecenia ze względu na lokalizację w spokojnej dzielnicy z parkiem dającym wytchnienie o każdej porze roku oraz nietuzinkowy układ pomieszczeń. Mieszkałem tam kilka lat i jestem bardzo zadowolony z tego mieszkania. Przyszła jednak pora na dom, więc ta nieruchomość stoi po prostu pusta od kilku lat. W grę wchodzi zamiana na inną nieruchomość - komercyjną bądź rekreacyjną typu dom lub apartament w górach lub nad jeziorem w promieniu do 200 kilometrów od Gliwic.

Dodatkowe zdjęcia dostępne są pod adresem:
tiny . pl/ rbc73