Dodaj nieruchomość do 100 portali nieruchomości

Nieruchomość na sprzedaż Chorzów

3200000 zł 2036 zł / m2
Skontaktuj się
z właścicielem
662
Oferta nr: 9190
Wyślij ogłoszenie na e-maila
Lokalizacja
Województwo
śląskie
Powiat
Chorzów
Miasto / Gmina
Chorzów
Kod pocztowy
-
Dzielnica / Wieś
-
Ulica
Wandy 66
Dom
Rynek
Wtórny
Rodzaj budynku
kamienica
Materiał budowlany
-
Pokrycie dachu
-
Podpiwniczenie
-
Garaż
-
Rok budowy budynku
-
Elewacja
-
Liczba kondygnacji
5
Powierzchnia całkowita
1720 m2
Powierzchnia użytkowa
1572 m2
Liczba pokoi
1
Okna
-
Instalacje
-
Stan budynku
-
Charakter
-
Ogrzewanie
własne dla budynku
Media
prąd, woda, gaz, kanalizacja
Działka
Powierzchnia
8263 m2
Wymiary
-
Zagospodarowanie działki
-
Ogrodzenie
-
Informacje
Dojazd
-
Okolica
-
Cena
3200000 zł
Opis
Przedmiotem sprzedaży jest nieruchomość zlokalizowana w zurbanizowanej i doskonale skomunikowanej, północno-zachodniej części miasta (Chorzów II) pomiędzy ul. Wandy a ul. 75 Pułku Piechoty, w odległości niewiele ponad 1 km od ścisłego centrum i około 800 m od zjazdu z Drogowej Trasy Średnicowej.
Na terenie działek o łącznej powierzchni 8.263 m² zlokalizowany jest budynek z początku XX wieku, w stylu neogotyckim, kryty dachówką ceramiczną (karpiówką).
Nieruchomość ogrodzona, na jej terenie znajdują się parkingi, częściowo wybrukowane oraz zieleń.
Budynek 5 kondygnacyjny, w tym przyziemie (piwnica) i użytkowe poddasze, o powierzchni całkowitej 1.720 m², w dobrym stanie technicznym, na bieżąco remontowany, wyposażony w instalacje elektryczną, wod-kan, c.o. (własny, nowy kocioł gazowy) i telefoniczną. W 1998 roku przeprowadzono generalny remont i adaptację do obecnej funkcji administracyjno-edukacyjnej. W 2009 roku wykonano kompleksowy remont dachu. Wszystkie okna są wymieniono na PCV. Pomieszczenia przestronne, dobrze doświetlone, o wysokości od 2,75 do 3,20 m, na każdym piętrze znajdują się toalety. Po odświeżeniu budynek może być użytkowany.
W sąsiedztwie znajdują się obiekty Wojskowej Komendy Uzupełnień, Uniwersytetu Śląskiego oraz Nauczycielskiego Centrum Edukacji.
Możliwe jest wykorzystanie budynku na inne cele: właściciel posiada wstępną koncepcję architektoniczną adaptacji budynku na funkcję biurową oraz funkcję zamieszkania zbiorowego (dom seniora).
Istnieje również możliwość zmiany przeznaczenia nieruchomości na cele mieszkaniowe w oparciu o ustawę o ułatwieniach w przygotowaniu i realizacji inwestycji mieszkaniowych oraz inwestycji towarzyszących.
Właściciel uzyskał także wstępną pozytywną opinię konserwatorską dot. możliwości zlokalizowania windy na zewnątrz, na szczycie budynku.
Grunt w użytkowaniu wieczystym.

Gorąco polecam i zapraszam na prezentacje.

Napisz wiadomość do Właściciela nieruchomości

*