Ogłaszamy nieruchomości w ponad 100 portalach

Jak szybko sprzedać mieszkanie lub dom bez pośredników?

Jak sprzedać mieszkanie lub dom po atrakcyjnej dla nas cenie? Jak zrobić to szybko? Jak przygotować je do sprzedaży? Takie pytania zadaje sobie każdy sprzedający chcący sprzedać swoją nieruchomość szybko i bez pośredników. Wbrew pozorom nie wystarczy tylko umieścić oferty na kilku portalach ogłoszeniowych. Warto włożyć trochę wysiłku i zastosować odpowiednie taktyki. W ten sposób znajdziemy szybko zainteresowanego klienta.

 

Samemu czy z pośrednikiem?

Niewątpliwie współpraca z agencją nieruchomości jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. To agent przygotowuje opis nieruchomości, wykonuje zdjęcia, pokazuje mieszkanie potencjalnym kupującym, przygotowuje dokumenty oraz umieszcza nasze ogłoszenie na portalach ogłoszeniowych. Jednak musimy mieć świadomość, że nie robi tego za darmo. Prowizja biur nieruchomości waha się pomiędzy 1,5% a 3% ceny transakcyjnej, do tego należy doliczyć jeszcze podatek VAT. Przykładowo sprzedając mieszkanie za 350 tysięcy złotych przy prowizji zaledwie 2% zapłacimy agencji 7000 zł netto (8610 zł brutto). Koszty pośrednictwa mogą być podzielone między kupującym a sprzedającym, dlatego też ogłoszenia bezpośrednie są bardziej atrakcyjne dla osób poszukujących własnego kąta.

Jeżeli zatem chcemy zaoszczędzić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, warto spróbować sprzedaży na własną rękę. W tym artykule podpowiadamy jak to zrobić.

 

 

1. Wycena

Wybór właściwej ceny może mieć ważny wpływ. Jeśli nasze mieszkanie wycenione jest zbyt nisko, możemy szybciej znaleźć potencjalnego nabywcę, jeśli jednak będzie zbyt wysoka, dostaniemy tylko kilka ofert i będzie nam trudniej je sprzedać.

Przy wycenie warto wpasować się rynkowe widełki cen nieruchomości podobnej do naszej. Nie zawyżaj ceny, bo to zniechęci kupca.

 

Myślisz o sprzedaży domu lub mieszkania?

Dodaj ogłoszenie do 100 portali jednocześnie i sprzedaj szybciej bez pośredników!

Zobacz ceny!

2. Zadbaj o porządek swojej nieruchomości.

sprzedaż mieszkania bez pośredników

Można pomyśleć, że najłatwiejszym sposobem na wysprzątanie domu jest po prostu włożenie wszystkiego do szafy. Jest to jednak zły pomysł. Każdy bowiem, kto będzie oglądał nasze mieszkanie, będzie sprawdzał, jakie są miejsca do przechowywania. Zdezorganizowane i przeładowane szafy będą tylko dowodem na to, że brakuje miejsca w domu. Zamiast tego lepiej pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, dzięki temu zrobimy porządek, a w mieszkaniu zrobi się więcej przestrzeni.

 

3. Usuń spersonalizowane przedmioty.

usuń zdjęcia z ścian swojego domu

Usunięcie osobistych zdjęć lub pamiątek pozwoli potencjalnemu nabywcy wyobrazić sobie, że mieszka w mieszkaniu i ułatwi w skupieniu się na wyróżnionych funkcjach domu. Oczywiście zdjęcia dzieci są urocze, ale kiedy dane mieszkanie znajduje się na rynku, warto je zdjąć, aby je szybciej sprzedać. Pod tym względem nie warto odwracać uwagi od samego mieszkania za pomocą dzieła sztuki, która mogłaby być nieatrakcyjna dla kupującego. Sprawmy, aby mieszkanie było interesujące, nie grafika.

 

4. Zrób małe ulepszenia w mieszkaniu.

sprzedaż domu bez pośredników

Nie warto robić gruntownego przemeblowania. Możliwe, że nie odzyskamy swoich pieniędzy. Zamiast tego, lepiej skupić się na niewielkich usprawnieniach. Szczególnie w łazience i kuchni. Nowe oprawy oświetleniowe, szafki kuchenne, zasłony prysznicowe i ręczniki do rąk są niedrogie, ale mogą natychmiast przekształcić mieszkanie.

 

5. Dobre zdjęcia to podstawa

Dzięki dobremu zdjęciu szybciej sprzedasz swoje mieszkanie

Spora liczba osób sprzedających swoją nieruchomość nie zwraca dużej uwagi na wykonanie dobrych zdjęć. Zdjęcia często są słabej jakości a fotografowane pomieszczenie jest słabo oświetlone i zagracone. Zdarzają się również ogłoszenia bez zdjęć. Jest to podstawowy błąd, ponieważ od tego, czy potencjalny kupujący zapozna się z naszą ofertą, czy też kliknie w następną zależy atrakcyjność naszego mieszkania, która na zdjęciu powinna być odpowiednio wyeksponowana. Więc wybierz odpowiednią i jasną porę dnia, uprzątnij pomieszczenia oraz pozbądź się niepotrzebnych rzeczy, aby zdjęcie wyszło jasne, uporządkowane i zachęcało do dalszego zapoznania się z ofertą.

Jeżeli nie mamy dobrego aparatu oraz wizji jak takie zdjęcie powinno wyglądać warto skorzystać z usługi profesjonalnego fotografa. Będzie on patrzył na nasze mieszkanie jak potencjalny kupujący. Zrozumie, jakie są mocne strony i będzie umiał je podkreślić i złagodzić jednocześnie wady. Pierwsze wrażenie kupującego powstaje, gdy ogląda zdjęcia danego mieszkania. Więc zadbaj, aby było jak najlepsze.

Zobacz jakich dokumentów potrzebujesz przy sprzedaży mieszkania.

Myślisz o sprzedaży domu lub mieszkania?

Dodaj ogłoszenie do 100 portali jednocześnie i sprzedaj szybciej bez pośredników!

Zobacz ceny!

Potrzebna Ci pomoc?

Napisz do nas lub zadzwoń